Suurenna fonttiaPienennä fonttia
Eläkeliitto

   Etelä-Pohjanmaan piiri ry

   Enemmän elämältä - hyvä ikääntyminen on perusoikeus

Eläkeliiton Etelä-Pohjanmaan piirin yhdistysten yhteystiedot

Yhdistykset järjestävät monipuolista, jäseniä kiinnostavaa toimintaa. Niitä ovat mm. iltapäivätanssit, karaoke, liikunta eri muodoissaan, tarinatupatoimintaa, hengellinen piiri, runo- ja kirjallisuuspiirit, matkoja koti- ja ulkomaisiin kohteisiin sekä teatteria. ym.

Ole itse aktiivinen ja anna vinkkejä oman yhdistyksesi hallitukselle Sinua kiinnostavasta toiminnasta. 

Yhdessä tekemisen iloa.


 

Alahärmä puheenjohtaja Mikko Luoma 0500 566 215  luoma.mikko(at)luukku.com 
  sihteeri Arvo Hautamäki 040 7157 765 haut50ar(at)gmail.com   
Alajärvi puheenjohtaja Anja Rantala 050 557 4121 anja.rantala@japo.fi
  sihteeri Aimo Rantala 050 45 33644 aimo.rantala(at)japo.fi
Alavus puheenjohtaja 
Anna-Maija Hautamäki
0400 268 147

hautamakiannamaija(at)gmail.com

  sihteeri Laura Hakojärvi 040 516 8080 laura.hakojarvi(at)netti.fi
Evijärvi puheenjohtaja Matti Kuusisaari 040 846 3041

matti.kuusisaari(at)luukku.com

  sihteeri Margit Karvonen 0400 164 017 margit.karvonen[at)outlook.com
Ilmajoki puheenjohtaja Risto Yli-Rasku 0400 849 153 risto.ylirasku(at)gmail.com   
  sihteeri Maire Syväoja 050 381 2151 maire.syvaoja(at)netikka.fi
Isojoki puheenjohtaja Alpo Westerbacka 040 529 5631 alpo.westerbacka(at)gmail.com
  sihteeri Rauni Pitkäranta 0400 954 686 rauni.pitkaranta(at)pp.inet.fi
Isokyrö puheenjohtaja Eero Nurmela 040 754 4265 eero.nurmela(at)anvianet.fi
  sihteeri Marja Trofast 040 732 4220 marja.trofast(at)gmail.com
Jalasjärvi puheenjohtaja Erkki-Veli Länsikallio 040 590 9816  erkki-veli.lansikallio(at)netikka.fi 
  sihteeri Tuulikki Männistö 040 733 1129 tuulikki.mannisto(at)netikka.fi
Jurva puheenjohtaja Raija Tikkala 040 547 9236 rhtikkala(at)gmail.com  
  sihteeri Ulla Syrjä 0400 014 233 ulla.syrja(at)gmail.com  
Karijoki-Kristiina puheenjohtaja Simo Luoma 0400 165 746 luoma.simo(at)gmail.com 
  sihteeri Anneli Mäntylä 040 534 5347 anmantyla(at)gmail.com 
Kauhajoki puheenjohtaja Tapio Hautala  0400 664 140  tapio.hautala(at)gmail.com
  sihteeri Anneli Kortesluoma 040 770 4208 ankortesluoma(at)hotmail.com 
Kauhava puheenjohtaja Tapani Harju 0500 997 170 tapani.v.harju(at)gmail.com
  sihteeri Anna-Liisa Niemi 050 542 8426
Kortesjärvi puheenjohtaja Jorma Kivikangas 050 351 8346 jorma-46(at)luukku.com
  sihteeri Lasse Hokkala 0400 414 851 lasse.hokkala(at)mail.com
Kuortane puheenjohtaja Eero Rintakallio 0400 203 617  rintaee49(at)gmail.com
  sihteeri Arja Haapamäki 040 545 1408 arjamaija(at)luukku.com
Kurikka puheenjohtaja Raili Kaistamaa 040 742 8344 railia.kaistamaa(at)gmail.com
  sihteeri Anneli Saarakkala 040 545 7819

kurikanelakeliitto(at)gmail.com

Laihia puheenjohtaja Matti Vettenranta 06 476 1109  
  sihteeri Hannu Joutsela 040 145 0882 hannu.joutsela(at)gmail.com 
Lappajärvi puheenjohtaja Mauno Suoranta 045 876 4948 mauno.suoranta(at)pp1.inet.fi
  sihteeri Urpo Purola 044 2917114  urpo.purola(at)japo.fi
Lapua puheenjohtaja Kirsti Kallio 050 599 1935 kirsti.kallio(at)netikka.fi
  sihteeri Martti Vaurio 050 464 7678 martti.vaurio(at)gmail.com  
Lehtimäki puheenjohtaja Ulla Jokinen 050 361 8692 ulla.jokinen(at)pp.inet.fi
  sihteeri Sisko Halonen 0400 569 169  siskohalonen107(at)gmail.com  
Maalahti  puheenjohtaja Pentti Rajala 0500 382 066 pentti.rajala(at)pp.malax.fi 
  sihteeri A-L Ruutiainen 040 832 0160 anliru(at)luukku.com
Nurmo puheenjohtaja Antti Herttua 050 336 1937 antti.herttua(at)hotmail.fi
  sihteeri Asteri Mansikkaviita 0400 276 790 asteri.mansikkaviita(at)saunalahti.fi 
Peräseinäjoki puheenjohtaja Arja Pearce 044 331 8750 arja.pearce(at)gmail.com
  sihteeri Maila Rajala 040 766 0581 maila.k.rajala(at)gmail.com
Seinäjoki puheenjohtaja Saara Ijäs 045 232 0770 saara.ijas(at)kolumbus.fi
  sihteeri Marja-Liisa Reini 050 361 4846 marjaliisa.reini(at)gmail.com
Soini puheenjohtaja Raili Kajamäki 040 835 7668 raili.katajamaki(at)pp.inet.fi
  sihteeri Marja-Leena Saarinen 050 362 5820 mlsrinen(at)gmail.com 
Teuva puheenjohtaja Tapani Laitamäki 050 573 1218 tapani.laitamaki(at)gmail.com  
  sihteeri Antti I. Kohtala 0405759288 antti.kohtala(at)pp.inet.fi
Töysä puheenjohtaja Heikki Nikkola 045 236 7800
  sihteeri Heikki Mäkiranta 040 544 9517 heikki.makiranta(at)kuusnetikka.fi
Vaasa puheenjohtaja Esko Pastuhov 06 315 4772  
  sihteeri Sisko Saviaro 044 065 3079 sisko.saviaro(at)gmail.com 
Vimpeli
puheenjohtaja Erkki Ammesmäki
040 504 2766
  sihteeri Sirkka Ahvenkoski 040 549 1088

sirkka.ahvenkoski(at)pp1.inet.fi

Vähäkyrö puheenjohtaja Timo Ristimäki 050 356 2961  timoristimaki52(at)gmail.com  
  sihteeri Hannele Taanonen 050 330 8018

hannele.taanonen(at)netikka.fi

Ylihärmä puheenjohtaja Raimo Holm 040 758 8330

raimo.holm(at)netikka.fi

  sihteeri Veikko Korpi 040 564 7315 veikko.korpi(at)netikka.fi
Ylistaro puheenjohtaja  Antti Hirvilammi 040 745 4018 ahirvilammi(at)gmail.com
  sihteeri Paula Punkari 040 818 1086 paula.e.punkari(at)gmail.com
Ähtäri puheenjohtaja Ahti Leskinen 040 568 2680  ahti.leskinen(at)kuusnetikka.fi
  sihteeri Lauri Kankaanpää  040 539 4146  lauri.kankaanpaa[at)gmail.com